Klinik olarak ritidektomi olarak bilinen yüz germe ameliyatı, yüz ve çenenin genel görünümünü iyileştirmek amacıyla yüz kırışıklıklarının ve diğer yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmak için kullanılan bir prosedürdür.

Yüz Germe Ameliyatı
Klinik olarak yüz germe ameliyatı , yüz ve çenenin genel görünümünü iyileştirmek amacıyla yüz kırışıklıklarının ve diğer yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmak için kullanılan bir prosedürdür. Yüz germe ameliyatı, zaman, stres ve elementlere maruz kalmanın zararlı etkilerini tersine çevirmeye yardımcı olabilir. Bu prosedürü gerçekleştirmek için,  daha estetik olarak hoş konturlar görünümü oluşturmak ve yüz yapısını gençleştirmek için yüzün alt kaslarını kaldıracak ve sıkacaktır. Daha sonra yaşlı, yorgun bir görünüme katkıda bulunabilecek fazla yağ ve cilt ceplerini çıkaracaktır.

Deneyimli, yetenekli bir cerrah, bu prosedürü sanatsal bir gözle ve detaylara olağanüstü dikkat göstererek gerçekleştirecektir, böylece hastalar ihmal edilebilir yara izi ve güzel, doğal görünümlü sonuçlarla bırakılacaktır. Geleneksel tam yüz germe işlemlerine ek olarak, yüzün belirli alanlarını ele almak için prosedürün birkaç farklı varyasyonu vardır. Birçok cerrah, rahatsızlığı ve kesinti süresini en aza indirmek için gelişmiş, minimal invaziv teknikler kullanır. 

Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır?


Geleneksel bir yüz germe prosedürü kulağın üstünde ve önünde (temporal bölge) saç veya saç çizgisinde başlayan bir kesi ile gerçekleştirilir. Kesi kulağın önünde aşağı doğru uzatılır, kulağın altına gelir ve sonra kulağın arkasındaki saç veya saç çizgisinde sonlanan kulağın arkasına yukarı doğru gelir. Cilt ve yağlı dokular daha sonra, alttaki cilt ve fasyadan (bağ dokusu) gevşek cilt problemini düzeltmek için gerektiği kadar ileri doğru kaldırılır. Cerrah gerekli olduğunu hissederse, altta yatan kas ve fasya dikişlerle sıkılabilir . Cilt geri ve yukarı çekilir ve fazla cilt çıkarılır. yaradaha sonra dikişler ve cilt zımbaları ile kapatılır. Bazı cerrahlar fazla kanı almak için yaralarda bir drenaj bırakır. Daha sonra bandajlar uygulanır. Deri ve yağın altında değil, daha derin dokulara giren cerrahi teknikler vardır. Sonuçlar benzer.

Yüz Germe Ameliyatı çoğu hasta için çok tatmin edicidir. Yaklaşık 10 yıl süren genç bir görünüm kazanır. Ameliyat sonrası ağrı ve rahatsızlık minimaldir. Pansumanlar yaklaşık 3-5 gün sonra çıkarıldıktan sonra, hasta sütürleri gizlemek için çürükleri ve kulağın üzerindeki saçları örtmek için makyaj kullanarak sosyal aktivitelere devam edebilir .


Yüz Germe Ameliyatı Tedavileri ve Yüz Germe Ameliyatı Fiyatı Hakkında Daha Fazla Bilgi için
İletişim Numaramızdan Bizi Arayabilir, Whatsapp Numaramız ile Sorularınızı Sorabilirsiniz.Yüz Germe Ameliyatı Sıkça Sorulan Sorular


Yüz Germe Ameliyatı