Yağ aldırma ameliyatı tercih eden kişiler en fazla göbek, basen ve kalça bölgesindeki yağlardan kurtulmayı istiyor. Son yılların en fazla merak edilen ve yapılan uygulamalarından biri olan liposuction ile inatçı yağlardan kurtulabilir ve dilediğiniz forma sahip olabileceğiniz gibi bölgesel olarak zayıflamak da mümkün.

Yağ aldırma ameliyatı tercih eden kişiler en fazla göbek, basen ve kalça bölgesindeki yağlardan kurtulmayı istiyor. Son yılların en fazla merak edilen ve yapılan uygulamalarından biri olan liposuction ile inatçı yağlardan kurtulabilir ve dilediğiniz forma sahip olabileceğiniz gibi bölgesel olarak zayıflamak da mümkün.

Liposuction Nedir?

Aşırı kiloya sahip olmayan kadın ve erkeklerde bulunan fazla yağ dokusunun uzaklaştırılması ve vücudun ideal formuna kavuşması için liposuction diğer ismiyle yağ aldırma ameliyatı yapılmaktadır.

Liposuction nedir sorusu için en net ve kesin cevap, kalça, bacak, uyluk bölgesi, basen, göbek vb. bölgelerdeki yağlardan kurtulmak ve zayıflamak olacaktır. Bölgesel fazlalıklar diyet ya da spor ile gitmediği için ya da kişilerin diyet ya da spor yapacak vakti olmadığında sıklıkla tercih edilir.

Liposuction uygulaması sırasında 1 – 2 mm’lik kesiler oluşturulur ve fazla yağ bu bölgeden vakumlanarak alınır, bu işlem sırasında kişiler acı hissi yaşamaz.

Lazer Liposuction

Lazer uygulamasında klasik liposuctiona göre farklı teknik ve yöntemler uygulanmaktadır. Fazla yağlar lazer ışınları ile parçalanır, sıvı hale gelen yağlar uygun şekilde vücuttan uzaklaştırılır. CK Klinik lazer liposuction uygulamasında son teknoloji imkânlarını kullanır ve uzman kadrosu ile kişilerin sağlığı ve memnuniyetini ön planda tutar.

Lazer liposuction işlemi sırasında sinirler zarar görmez ve kanama ihtimali de oldukça düşüktür. İşlem sırasında lazer ile deri toplama işlemi uygulanır ve sarkma, kırışma gibi istenmeyen sonuçlar yaşanmaz.

Vaser Liposuction

Vazer liposuction da temelde aynı görevi üstlenir ancak uygulanışı diğer yöntemlere göre daha farklıdır. Vazer liposuction yönteminde ultrasonografik ses dalgaları kullanılılarak yağ dokuları parçalanır ve sıvı hale gelen yağlar aspire edilir. Klasik liposuction uygulamasına göre tek işlemde daha fazla yağ dokusu yok edilir ve hastaların isteğine göre baklava görünümlü kas şekli yapılabilir.

Vaser lipo ile alınan yağlar tekrar kullanılabilir bu sayede hastalar ince ve narin bir görünüme sahip olurken bacak ya da kalçalarında da kıvrımlı bir forma kavuşabilir. Hastalar en geç üç gün içinde rutin işlerini yapabilir.


Liposuction Tedavileri ve Liposuction Fiyatı Hakkında Daha Fazla Bilgi için
İletişim Numaramızdan Bizi Arayabilir, Whatsapp Numaramız ile Sorularınızı Sorabilirsiniz.

Liposuction Sıkça Sorulan Sorular


Liposuction