İple Yüz Germe

İple Yüz Germe, en sık PDO (polidioksanon) içeren özel ipler kullanılarak cildin alt tabakasına ipler yerleştirilerek gergin görünümün elde edilmesi ve kollajen üretiminin tetiklenmesidir. PDO dışında iple yüz germede kullanılan PLA (polilaktikasit), kaprolaktom ve silikon içerikli kalıcı ipler de vardır.

İple Yüz Asma sayesinde yüzde oluşan sarkık görüntü giderilir ve cilt kalitesinde artış elde edilebilir. Yaş aldıkça cilt üzerinde bazı değişiklikler meydana gelmektedir. Bu değişiklikler cilt yapısını bozarak görüntüsünü de değiştirir. Özellikle 35 -40 yaşından sonra yağ yastıkçıkları başta olmak üzere deri altı destek dokularında azalma ve aşağı doğru sarkma başlar. Yüzün orta kısmının aşağı sarkmasına bağlı olarak çene yanlarında ve ağız kenarında sarkma ve katlanmalar olur. Bu sarkma ve katlanmaları gidermek ve cildi sıkılaştırmak için uygulanan ameliyatsız estetik yöntemlerinden biri de iple yüz askılamadır. İple yüz askılamanın birkaç tipi vardır.

İple Yüz Askılama Tipleri

Aptos İpler:

İlk üretilen PDO iplerdendir. İplere ayrıca kollajen uyarımını artırması için polilaktik asit ve kaprolaktom katılmıştır.  Yüz ve boyun germe, için farklı yapıdaki birçok ipleri vardır.

Tread lift:

PDO iplerle yapılan bir yüz askılama yöntemidir. Burada farklı çaplarda ve yapıda olan düz, kılçıklı veya çapraz örgülü çeşitli yapıdaki ipler kullanılabilir.

Silhoute  Lift:

Silhoute soft denilen PLA (polilaktik asit) içeren deri altına yerleşen konili ipler kullanılır.

Spring Thread (Dinamik Askı):

Fransız askısı diye de isimlendirilen bu ipler silikondan yapılmıştır. Kalıcı iplerdir. Etkinliği diğer iplere göre daha yüksek ve daha uzun sürelidir. Kalıcılığı ortalama 3-5 yıldır. Kalıcı olmasının avantajları ve dezavantajları vardır.

İple Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Cildi gençleştiren ve eski haline gelmesini sağlayan bu uygulama oldukça kolay bir işlemdir. Lokal anestezi altında kişinin konforu bozulmadan yapılabilmektedir. Ameliyatsız yüz germe sırasında uygulanan lokal anestezi  özel bir krem ile yapılmaktadır. Bu da iğne fobisi olanları sevindiren bir yöntemdir. Fakat bazen gerek görülürse ip giriş yerlerine Lidokain ile lokal anestezi yapılır. Böylece işlem sırasında ağrı hissedilmez. Özellikle Silhoute soft ve Spring Thread dinamik askıda giriş yerlerine lokal anestezi yapıyoruz.  Öncelikle doktor hangi bölgelere işlem yapılacağına karar verir ve bu bölgeleri işaretlerle belirler. Bu sayede belirtilen hatların dışına çıkılması engellenir. İnce uçlu, hissedilmeyecek kadar hafif iğnelere takılı olan ipler bu bölgelere yerleştirilir.

Pdo ameliyatlarda kullanılan ve vücut tarafından kısa sürede emilen bir iptir. Yerleştirildiği yerde cilt altında fibroblast ve diğer onarıcı hücreleri uyarırlar böylece iplerin etrafında kollajen ve elastin lifler oluşarak sıkılaşma ve gerginlik olur. Bir iki ay içerisinde ipler tamamen erir. Sıkılaşma ve gerginlik etkisi üç aya kadar artış gösterebilir. Etkinliği ortalama bir yıla kadar devam eder.

Ameliyatsız Yüz Germe Kimlere Uygulanabilir?

  • Genellikle 35-50 yaş arası hastalara uygulansa da cilt üzerindeki deformelerin ve sarkmaların çok fazla olmadığı ileri yaş grubu hastalarda da uygulanabilir
  • Yüzünün çeşitli bölgelerinde sarkma, kırışıklık ya da çökme şikayeti olan hastalar için uygun bir tedavidir
  • Özellikle marionete dediğimiz ağız kenarı sarkmaları ve prejow dediğimiz her iki çene kenarının aşağı doğru sarktığı durumlarda ip askı veya iple cilt germe yapılabilir.
  • Cildi çok hassas olan veya ip işlemini tolere edemeyeceği düşünülen hastalara uygulanamayabilir
  • Cilt altı dokusu çok ince olanlarda uygun bir tedavi değildir.
  • Bakteriyel ve viral deri enfeksiyonu olanlarda ve hamilelerde uygulanmaz.

İple Yüz Germe Yöntemi Sonrası Görüntü Hemen Değişir mi?

İşlem sonrası etkiler hemen görülmeye başlansa da maximum etki için bir süre beklemek gerekmektedir. Kişiden kişiye değişmekle beraber genellikle 2 ila 3 ay sonra tam değişim ve en iyi sonuç görülmektedir. Uygulama yapıldıktan sonra birtakım değişiklikler direk gözlemlenebilir. Ama istenilen değişim için bu zamanı doldurmak gerekir. Kişi yeni görünümüne alıştığı için eski görünümü unutup etkinin az olduğunu düşünebilir bazen fakat eski görünüm ile karşılaştırılınca daha iyi farkedilir.

Ameliyatsız Yüz Germe İşleminin Etki Süresi Ne Kadardır?

Bu durum cildin önceki haline, yaşa ve diğer risk faktörlerine göre değişmektedir. Sigara içen, alkol kullanımı ve stres varlığı etki süresini kısaltabilir. Diğer işlemlere göre çok daha kalıcı bir yöntem olmakla birlikte; cilde özenli bakıldığında etki süresi daha da uzatılabilir. İple yüz germe genel olarak etkisini 12-18 ay arasında göstermektedir. Bu süre zarfında cilde uygulanan bakım işlemleri de çok önemlidir. Operasyon sonrası gereken işlemler mutlaka belirli zamanlarda cilde uygulanmalıdır. Ne kadar dikkat edilirse kalıcılık süresi de o kadar uzamaktadır.

İp Askı Yöntemi Faydaları Nelerdir?

Operasyon yapılan kişiye birçok avantaj sağlar. Bu avantajlardan bir tanesi cerrahi bir işlem olmamasıdır. Bu sayede anestezi için gerekli işlemler uygulanmaz ve kişi çok daha konforlu bir işlem geçirir. İple yüz germe diğer işlemlere göre çok daha iyi bir iyileşme süreci gösterir. Kişi işlem sonrası kısa bir zaman sonra normal hayatına dönebilmektedir. Bu da yaptıran kişi için en büyük avantajlardan bir tanesidir. Etki gözlemleme süresinin kısa olması ve kalıcılık süresinin uzun olması da önemli avantajlardan biridir. İşlem çok kısa bir sürede yapılmakta ve hemen sonra etkiler görülebilmektedir. Bu sayede kişi büyük bir motivasyon sağlamış olur.

İple Yüz Germe Estetiği Sırasında ve Sonrasında Acı Hissedilir mi?

Anestezi kremleri işlem sırasında ciltte acı hissedilmemesini sağlar. Yapılan işlem oldukça ağrısız ve kimseyi rahatsız etmeyecek konfordadır. İple yüz germe bu rahatlık sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. İşlem sonrası kişi normal hayatına çok kısa sürede dönmektedir. İşlem yaklaşık 45 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilir. Çok hafif derecede küçük şişlikler ve morarmalar meydana gelebilir. Bunlar hiçbir uygulama gerektirmeksizin çok kısa bir sürede kendiliğinden geçmektedir. Başı uygulama sonrasında uzun süre dik tutmak görülecek hafif yan etkileri de ortadan kaldırabilir. 15 gün süresince ciltte tahriş meydana getirecek işlemler uygulanmamalıdır. İyi bir bakım ile hafif derecede olan yan etkiler minimuma indirilebilir.

 


İple Yüz Germe Tedavileri ve İple Yüz Germe Fiyatı Hakkında Daha Fazla Bilgi için
İletişim Numaramızdan Bizi Arayabilir, Whatsapp Numaramız ile Sorularınızı Sorabilirsiniz.İple Yüz Germe Tedavileri

İple Yüz Germe