Göz kapakları hareketli yapıya sahiptir ve ince derileri nedeniyle kırışıklık ve sarkmalar daha belirgin olur. Düşük göz kapakları doğru zamanda tedavi edilmediği takdirde görme duyusunun azalmasına ve kaybolmasına sebep olabilir.

Göz kapakları hareketli yapıya sahiptir ve ince derileri nedeniyle kırışıklık ve sarkmalar daha belirgin olur. Düşük göz kapakları doğru zamanda tedavi edilmediği takdirde görme duyusunun azalmasına ve kaybolmasına sebep olabilir. Göz kapakları yaşa, genetik faktörlere ve dış etkenlere bağlı olarak zamanla sarkar ve kişilerde moral bozukluğuna yol açar. CK Klinik özel ve uzman ekibi ile göz kapağı estetiği konusunda başarılı sonuçlar alınmasını sağlar. Göz kapağı estetiği ameliyatı sonrasında kişilerin fiziksel ve ruhsal görünümlerinde iyi yönde gelişmeler meydana gelir.

Alt göz kapağında kırışıklık ve sarkmaların olması gözaltı torbaları ile birleştiğinde daha yaşlı ve yorgun görünüme yol açarken üst göz kapağındaki sarkmalar kişilerin dış görünüşü ve görmesinde bozukluklara yol açabilir.

Göz kapağı estetik ameliyatı yaklaşık 2 saat sürer ve hastalar aynı gün içinde taburcu edilir. Gözlerde yanma, batma hissi yaşanabilir ancak kısa süreli etkilerdir ve birkaç gün içinde kişiler normal hayatına devam eder.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız göz kapağı estetiği plazma tedavisi ile mümkündür. Göz çevresi kırışıklıkları, alt ve üst göz kapaklarındaki kırışıklık ve sarkmalar, göz kapağındaki arpacık tedavisi, iyi huylu benlerin alınması gibi işlemlerde CK Klinik ameliyatsız göz kapağı estetiği yapmaktadır.

Ameliyatsız göz kapağı işlemi öncesinde bölge anestezik kremlerle uyuşturulur ve sorunlu bölgeye plazma tedavisi uygulanır. Bu işlemde rahatsızlık veren bölgeler, buhar tedavisi ile uzaklaştırılır ve yeni doku süreci başlar. Hastanın göz yapısı ve kırışıklık durumuna göre en fazla 3 seans uygulanır ve seanslar genellikle yarım saat sürer.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Sonrası

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği sonrasında bölge, sıvı fondöten ile kapatılır ve kişileri rahatsız edecek bir görüntü yaşanmaz. İyileşme sürecinde kişilerin doğal sabunlar ile temizlik yapması gerekir ve bir hafta sonunda toplum hayatına uyum sağlanabilir.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği olanlar görme duyusunda herhangi bir eksiklik yaşamaz ve kalıcılığı kırışıklıklara bağlı olmadığı sürece 10 yıla kadar etki gösterir. Bu işlem tekrarı yapılabilen özel bir yöntemdir.


Göz Kapağı Estetiği Tedavileri ve Göz Kapağı Estetiği Fiyatı Hakkında Daha Fazla Bilgi için
İletişim Numaramızdan Bizi Arayabilir, Whatsapp Numaramız ile Sorularınızı Sorabilirsiniz.Göz Kapağı Estetiği Sıkça Sorulan Sorular


Yara yeri iyileşmesi kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte dikişler alındıktan ortalama 3 hafta sonra herhangi bir iz kalmaz.

Kan sulandırıcı kullanan hastalarımızda minimal düzeyde ilk hafta ufak morluklar olabilir.

Lokal anestezi ile yapılan bir işlem olduğu için sonrasında gündelik hayatınıza hemen dönebilirsiniz.

Estetik yöntemle atılan dikişler ve üzerindeki ince bantlar bir hafta sonra alınıyor. 

Bantlar ve dikişlerin alınmasında sonra tamamen duş yapabilirsiniz. Alınmadan öncesinde vücudunuzu ve saçlarınızı ayrı ayrı yıkayabilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği