Yüz Estetiği Cerrahisi

Op.Dr. Cem Karas Hollanda’da Amsterdam Üniversitesinde Prof. Dr. Gilbert TRENITE yönetiminde Estetik Burun Cerrahisi konusunda çalışmalarda bulunmuş. Amerika da SanDiego ve Hollywood da Amerikan Fasial Plastik Cerrahi Akademisinde yüz güzelleştirme ve gençleştirme konusunda çalışmalar gerçekleştirmiştir.

2006 yılında Türkiyenin ilk, Avrupanın en büyük kbb hastanesi EKOL KBB HASTANESİ kuruluşunda yer almış ve 11 yıl boyunca hastanenin kurucu başhekimi olarak , daha çok rinoloji olmak üzere 25000 e yakın KBB ameliyatı gerçekleştirmiştir.

Yüz Estetiği Cerrahisi yada başka bir deyişle yüz estetik ameliyatı  yüzümüzde bulunan şekil bozukluğunu düzeltmek için yapılan cerrahi işlemdir.

Yüz estetiği uygulamalarında amaç ameliyatındaki amaç yüzün profiline uygun doğal ve ameliyat olduğu belli olmayan bir estetik operasyon yapmaktır.

Yüz Estetiği Cerrahisi

Yüz estetiği ameliyatları sonucunda kişilerin daha genç görünmesi sağlanır. Ayrıca daha sağlıklı bir cilt yapısına kavuşturulur. Estetik ameliyatlarda, yaşlılık belirtileri olarak ortaya çıkan kırışıklıklar hedef alınmaktadır. Elbette bu durum, yapılan olan yüz estetiğine bağlı olarak da değişiklik gösterebilir.

  • Dolgu en çok tercih edilen işlemler arasındadır. Doldu sayesinde yüzdeki boşluklar doldurularak, yüze yeniden hacim kazandırılır. Böylelikle daha genç bir görünüm yakalanır.
  • Dudak estetiği uygulamasında, yüz şekline aykırı dudaklar için estetik uygulanır. İlk bakışta önemli bir yer tutan yüz bölgesinde simetrinin sağlanması oldukça önemlidir. Kişinin yaşı, kilosu, yüz yapısı vb. faktörler estetik cerrahide belirleyicidir. Uygulama süresi oldukça kısadır.
  • Gamzesi olmayıp, gamzeyi oldukça seven kişiler için estetik operasyon yapılmaktadır. Operasyonun süresi oldukça kısadır. Operasyon sonunda elde edilen gamze, gerçekten gamzeli olan bir kişinin gamzesinden ayırt edilemeyecek şekilde uygulanır. Herhangi bir iz kalmaz.
  • Göz kapağı estetik cerrahisi sayesinde genç görünmek mümkündür. Sarkan veya yüzün simetrisine uymayan göz kapakları, kişileri olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Ayrıca bakışları etkileyerek, sinirli bir görünmelerine de neden olabilir. Yapılan uygulama sayesinde kişinin yüzüyle uyumlu göz kapaklarına sahip olması amaçlanır.
  • Yüz gençleştirme uygulamaları sayesinde, kişinin olduğundan daha genç görünmesi sağlanır.
  • Yanaklarda veya elmacık kemiklerindeki göçükleri gidermek için Lipofilling uygulaması tavsiye edilmektedir.
  • PRP uygulamasıyla kişinin yüzünde meydana gelen sarkmalar toparlanır, cilt yenilenir, cilt lekeleri giderilir, kırışıklıklar düzeltilir.
Call Now Button