Kulak Hastalıkları Tedavisi ve Cerrahisi

Kulak hastalıkları tedavisi ve cerrahisi uygulamalarını Op.Dr. Cem Karas (izmir kbb uzmanı), İzmir Mavişehir de bulunan CK kliniğinde gerçekleştirmektedir. KBB hastalıkları ve rahatsızlıkları türüne göre ilaç yada cerrahi yöntemler ile tedavi edilmektedir. Bilgi ve randevu için lütfen kliniğimizi telefon ile arayınız.

  • Kulak Hastalıkları Tedavisi ve Cerrahisi İzmir

Kulak  hastalıkları zamanında önlem alınmaz ise ciddi rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Kulak burun boğaz rahatsızlıkları ile ilgili olarak merak ettikleriniz yada tedavi yöntemleri hakkında faydalı bilgileri ilgili sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Kulak, vücut dengesinin sağlanmasında büyük önemi bulunan bir organdır. Bununla birlikte kulak rahatsızlığı kişiler için oldukça riskli durumlar oluşturabilir. Eğer kulağınızda beklenmedik bir ağrı, acı, şişme, kızarıklık, akıntı vb. durumlar gözlemliyorsanız;  bu durum beklenmedik bir hastalığın habercisi olabilir. Her hastalıkta olduğu gibi kulak hastalıklarında da tedbiri elden bırakmamak gereklidir. Aksi takdirde daha büyük hastalıklar ile karşılaşılabilir. Bilindiği üzere kulak hastalıkları, kişilerin yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir. Bu yüzden zamanında müdahale edilmesi çok önemlidir.

Kulak hastalıkları tedavileri ve cerrahisi:

Kulak Hastalıkları Tedavisi

Kulak hastalıklarının tedavisi için yapılması gereken ilk şey, bu konuda uzman bir doktora danışmaktır. Birçok kişi bu yanılgıya düşerek, sağlıksız yöntemlere başvurur. Hastalık gibi bir durum söz konusu olduğunda, hassas davranılmalıdır. Özellikle de kulak hastalıklarının belirtilerini kendinizde tespit ettiyseniz, erken tanı için mutlaka kontrolden geçmelisiniz. Hastalıklar ne kadar erken teşhis edilirse, tedavi sürecine de o denli hızlı başlanabilir. Hastanın bir an önce iyileşmesi ve durumunun daha kötüye gitmemesi için, bu husus şarttır. Kulak hastalıklarında öncelikle belirtiler incelenir. Daha sonra şüphelenilen hastalık için gerekli tetkikler yapılır. Çıkan sonuçlar doğrultusunda tedavi sürecine başlanılır.

Kulak Hastalıkları Cerrahisi

Ani işitme kaybı, yaşa bağlı işitme kaybı gibi durumlar hasta için oldukça risklidir. Çünkü yaşanan ani işitme kayıpları, eğer zamanında müdahale edilmezse kalıcı işitme kaybı haline gelebilir. Aynı durum yaşa bağlı işitme kaybı içinde söz konusudur. Yaşla birlikte ilerleyen işitme kaybı için erken müdahale gereklidir. Orta kulak enfeksiyonu, dış kulak enfeksiyonu, kulak kiri, meniere, otoskleroz, vertigo, yüz felci gibi rahatsızlıkların tedavisini (izmir kbb uzmanı)Op.Dr. Cem Karas yapmaktadır.

Call Now Button