Kulak Estetiği Cerrahisi

Kulak Estetiği Cerrahisi ya da başka bir deyişle kulak estetik ameliyatı, yüzümüzde bulunan şekil bozukluğunu düzeltmek için yapılan cerrahi işlemdir. Kulak estetiğinde amaç, yüzün profiline uygun bir operasyon gerçekleştirmektir. Aynı zamanda doğal ve ameliyat olduğu belli olmayan bir kulak estetiği yapılmasıdır.

Kepçe kulak, çocukların okula başladıklarında; onların alay konusu olmalarına psikolojilerinin bozulmasına sebep olmaktadır. Kulak, erişkin boyutuna 6-7 yaşındayken ulaşmış olmasından dolayı okul öncesi 6 yaşındayken ameliyat olmaları önerilmektedir. Çocukların okul döneminde yaşadığı psikolojik sorunlar, ilerideki sosyal yaşantılarını da etkilemektedir. Bunun önüne geçebilmek için, önceden tedbir alınması gereklidir. Pek çocuk, kulaklarındaki şekil bozukluğu nedeniyle psikolojik travmalar yaşamaktadır. Bu nedenle kulak estetiği, ihmal edilmemesi gereken bir konudur.

Kulak Estetiği Cerrahisi İzmir

Kulak estetiği konusunda pek çok gelişme yaşanmıştır. Kepçe kulaklı olan pek çok kişi, yıllarca sıkıntılar yaşamıştır. Sosyal yaşamında ve saçlarını toplamak konusunda, diğer kişilerden eksik kalmışlardır. Söz konusu yüz güzelliği olduğunda, kişinin önce kendisiyle barışık olması gerekmektedir. Bunun içinde eğer kulaklarınızdan şikayetçiyseniz, vakit kaybetmeden kulak estetik cerrahisi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Günümüzde bu konuda yalnızca ameliyatlı yöntemler bulunmamaktadır. Hastaların bir kısmı, ameliyat olmaya cesaret edememesi nedeniyle kepçe kulaklarla yaşamaya mahkum kalmıştır. Hastalara en çok tavsiye edilen yöntemler, ameliyatsız yöntemlerdir. Maliyet açısından, diğer estetik ameliyatlara göre daha uygun ücretlerde yapılan bu uygulamaları tercih edebilirsiniz.

Çünkü bu yaş grubunda kulak kıkırdağı da daha yumuşak olduğundan ameliyat daha kolay ve daha güzel sonuçlanmaktadır. İp ile asma ya da ameliyatsız kulak estetiği yöntemleri de bulunur. Bu yöntemlerin başarı yüzdesi oldukça fazladır. İple kepçe kulak ameliyatında, kulaklar herhangi bir cerrahi işlem görmez. Bu nedenle fazlasıyla tercih edilen yöntemler arasındadır. Kepçe kulaklardan ipler yardımıyla kurtulmak, kesin bir çözüm yöntemidir. Uygulanan yöntemin ardından, hastaların tekrar kulak estetiği ameliyatı olmasına gerek kalmamaktadır. İple kepçe kulak operasyonu oldukça kısa süren bir uygulamadır. Bununla birlikte hastaların ameliyat sonrasında günlük yaşamına hemen geri dönebilmesi, büyük bir avantajdır. Kulağın tamamen yerine oturması ve iyileşme süreci çabuk olmaktadır.  Merkezimizde İp ile germe yöntemini uygulamaktayız. Ameliyat, yapılan kulak estetik ameliyatı na göre 45-90 dakika kadar sürer. Ameliyattan sonra kulak bandını 1-2 hafta kadar takmak gerekir. Kesiler genellikle kulak arkasındaki kıvrımda kalacağından görünen bir iz kalmaz. Ameliyat duymaya engel bir durum oluşturmamaktadır. İyileşme 1-2 hafta içinde tamamlanır.

Call Now Button