Herkesin istediği mükemmel dudaklara sahip olma isteği, yeni olmayan bir istektir.

İnsanların dudaklarının kusursuz görünmesi demek, her zaman çok fazla dolgun veya çok fazla büyütülmüş olması anlamına gelmemektedir. Eğer yüzünüzle uyumlu ve çekici bir işlem yapılırsa; işte o zaman istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz..

Herkesin istediği mükemmel dudaklara sahip olma isteği, yeni olmayan bir istektir. Oldukça eskiye dayanan dudak güzelleştirme işleminde blogger kültürünün bilinirliğini arttırmasıyla da son noktasına ulaşmıştır. Antik Mısır Kraliçelerinin bile, dudaklarını daha güzel gösterilmek adına yaptırdığı ve başvurduğu birçok yöntem olduğu bilinmektedir. Seksi, çekici ve dolgun dudak dediğimiz zaman başta Angelina Jolie olmak üzere; birçok ünlü akla gelmektedir. Bazı insanlar ve ünlüler bu konuda doğuştan şanslı olsa da, günümüzde farklı yöntemler kullanan özellikle anti-aging gelişmelerinden faydalanan insanların sayısı da oldukça fazladır. Son yıllarda insanların dudak güzelleştirme ve seksi olma talepleri arttıkça, bu konuda uygulanan işlemlerin popülerliği de artmayı başarmıştır. Konu dudak dolgunlaştırmaya geldiği zaman ise; akla gelecek tek işlem Hyalüronik Asit Bazlı Dolgu Maddelerinin (dudak dolgusu) verilmesi olacaktır. Eskiden sadece yaşlanmış vücutlarda yer alan dudakların eski hacmini kazanması için başvurulan bu yönteme, günümüzde 20 yaşının altında olan veya orta yaşlı kadınların bile dudaklarını daha seksi göstermek için başvurdukları bilinmektedir.

Ancak yapılacak işlemlerde en önemli unsur, yapmacık gösterecek bir görüntüye kavuşmadan, asıl amacınızı ortadan kaldırmadan ulaşabileceğiniz dudak hacmini ayarlamakta olacaktır. Özellikle öz çekim ve medyanın etkisiyle, insanlar dudaklarına eskisinden daha çok özen göstermeye başladı. Fakat insanların, özellikle bana gelen hastaların her zaman abartılı dudaklara sahip olmak istemeleri olumlu sonuçlanmaz. Gerçek anlamda dolgun dudaklar herkese yakışmayabilir, fakat bu konudaki temel esas; yüzünüzün tamamıyla uyumlu olacak dudaklara kavuşmanızı sağlayabilmem olacaktır.

Dudaklar Yüzden Bağımsız Olmamalı

Yüzünüzdeki dengeyi korumak ve yüzde bir dengeye sahip olmak her zaman çok önemlidir. Yapılan işlemler sonucunda yüzünüzdeki denge bozulursa, kesin olarak çekicilikte ortadan kaybolacaktır. Bilmeniz gerekir ki, normal veya dolgu dudaklara sahip olmanızın hiçbir önemi olmaksızın; üst dudağın alt dudaktan bir miktar büyük olması önemlidir. Fakat bu büyüklük 2 milimi geçtiği zaman, direkt olarak ördek dudak dediğimiz ve çekici olmayan bir görüntü ortaya çıkacaktır. İnsanların yüzlerinde meydana gelen deformasyonun yok edilmesi, daha genç ve daha seksi bir yüze sahip olabilmek için genelde Hylüronik Asit Bazlı Dolgu maddelerini kullanmaktayız. Fakat dozu ayarlayamayıp, gereğinden fazla dolgunun dudağa verilmesi sonucunda, yapmacık bir yüz ifadesine sahip olacağınızda kaçınılmazdır. Bu nedenle, talepte bulunan hastaları daima bu konuda uyarmam gerekiyor.

Elbette bu konuda kullanılan tekniklerde her zaman önemlidir. Üst dudağın tam ortasında bulunan ve alt dudağa yakın olan bölüme, dudak kalbi denilmektedir. Bu bölgeye yeteri miktarda uygulanacak olan dolgu maddesiyle birlikte, hem sürekli nemlendirici etkiyi, hem de dolgun dudaklara ulaşmanız mümkün olacaktır. Oldukça güzel bir görüntü elde etmek için aksini yapmak sorun yaratacaktır.

Dudaklarda Yaşlanmaların Yok Edilmesi

İnsan vücudunun yaşlandığını belirleyen bölgelerden birisi de dudaklardır. Yıllar geçtikte dudaklardaki nem oranı düşer, kolajen ve elastin liflerinde de azalma olur. Öyle ki; dudak renginizdeki değişiklik bile, yaşınızı ortaya koyacak bir unsurdur. Zaten yaratılışımızın gereği olarak hassas bir dokuya sahip olan dudaklarımız, zamanla kuruyarak genişleyen ve yüzümüzdeki çizgiler gibi yaşlılığımızı ele veren bir bölge olmasıyla bilinir. Dudaklardaki kalp şeklinin kaybedilmesiyle de, estetik görüntü ortadan kaybolur. Kadınların bazıları ise; dudaklarının aşağıya doğru sarkmasından şikâyet eder. Tüm bu sorunların çözümü ise; dudak köşelerini hedef alarak verilecek dolgu maddesiyle gerçekleşecektir. Buradaki en önemli unsur ise; dudaklarınızdaki yaşlanma etkisinin kaybedilmesi için hangi tekniğin kullanılacağını bilmeniz olacaktır.

Dudak Çizgilerinin Kontrolü

İnsan yaşını ortaya koyan diğer bir unsur ise; dudakları çevreleyen çizgilerin netliğidir. Herhangi bir nedenden dolayı, özellikle yaşlılıklar alakalı olarak ortadan kaybolan çizgiler sonucunda, dudak şeklini kaybeder ve büzüşme meydana gelir. Ben her zaman lazer ile çizgilerin tekrardan belirginleşmesini tercih ediyorum. Özellikle kolajen üretimini artıracak bir yapıda olması sayesinde de, dudakların beslenmesini sağlamaktadır. Derin çizgilerin de aynı şekilde tedavi sonucunda belirginleşmesi mümkün olacaktır. Fakat her zaman, kombine tedavileri tercih etmenizde fayda olacak.

Hem dolgu, hem de çizgilerin sorunsuz olarak ortaya çıkarılmasını sağlamak, istediğiniz en olumlu sonuçları sizlere verecektir.


Herkesin istediği mükemmel dudaklara sahip olma isteği, yeni olmayan bir istektir.