Sağlıklı ve medikal estetik olarak bildiğimiz yöntemlerde en fazla kullanılan teknik olarak, Hyalüronik Asit Bazlı Dolgu Maddeleri, en popüler olanıdır.

Yaşlanmanın en belirgin yapısından kurtularak yüzünüzdeki yılları yok etmek, daha dolgun ve çekici dudaklara ulaşabilmek için farklı, pratik ve sağlıklı dolgu uygulamaları seçmeniz faydanıza olacaktır..

Sağlıklı ve medikal estetik olarak bildiğimiz yöntemlerde en fazla kullanılan teknik olarak, Hyalüronik Asit Bazlı Dolgu Maddeleri, en popüler olanıdır. Kullanım alanlarına baktığımız zaman, yüzdeki çizgilerin giderilmesi, çenenin, dudakların ve elmacık kemiklerinin yanı sıra; yanakların daha estetik görülmesi içinde başvurulan yöntemlerin başında gelip; oldukça popüler bir kullanım alanına sahip diyebiliriz.

Dolgu Uygulaması Nedir?

Günümüzde en fazla kullanılan dolgu maddesi olan Hyalüronik Asit Bazlı Dolgunun, enjektör yardımıyla yüzde zamanla veya güneş ışınından dolayı meydana gelen her türlü çizginin ve yaşlanma belirtisinin giderilmesi için uygulanan yöntemdir. Genel olarak 4 ila 6 ay arasında kalıcılığını sürdürdüğü görülmektedir. Hastaya uygulanmadan önce, uygulanacak bölge üzerine uyuşması ve acı hissedilmemesi için anestezi kremi sürülmesinin yanı sıra; 10 15 dakika gibi kısa bir sürede çözüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca iyileşme sürecine ihtiyaç duymayacağı içinde, işlem sonrası normal hayatına dönebilirsiniz.

Kullanılan Hyalüronik Asit Bazlı Dolgu Maddesinin Özelliği Nedir?

En önemli özelliği, insan vücudunda da yer almasıdır. Bunun yanı sıra; insan vücudunda zaten var olduğu için, hiçbir farklı ve istenmeyen reaksiyona yol açmaz. Hasta sonucu beğenmezse, Hyalurinaz denilen maddeyle anında eritme şansını da beraberinde getirir.

Dolgu Nerelerde Kullanılır?

– Burun ve dudak kenarlarında uzayarak giden, Nazolabial çizgiler,

– Dudak kenarından başlayarak, aşağıya doğru inen çizgiler,

– Dudak üzerinde yer alan çizgiler,

– Derinleşmiş sivilce ve yara izleri,

– Dudaklarınızı daha dolgun hale getirmek,

– Gözaltında yer alan çökmeleri gidermek,

– Çene hatlarınızı daha net hale getirebilmek,

– Elmacık kemiklerinizin ve yanaklarınızın daha belirgin olmasını sağlamak,

– Yüzünüzde yaşla birlikte kaybolan hacmi geri kazandırabilmek gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Dudak Dolgusu

İnsanların dudakları, zaman içerisinde sürekli bir değişim sonucunda, incelmeye, dolgunluğunu kaybetmeye ve asıl şeklini yitirmeye başlar. Dudakların eski halini alabilmesi, daha çekici ve daha dolgun hale getirilmesi için kullanılabilir.

Burun ve Ağız Çevresindeki Oluklar

Yüzde bulunan yağ dokusunun yer değişmesi sonucunda, burnun iki yanından başlayarak aşağıya doğru oluklar meydana gelir. Bunun sonucunda da, yüzümüzde yorgun ve yaşlı bir görüntü ortaya çıkar. Çözüm ise; uygulanacak tekniktedir.

Yanaklar, Şakaklar ve Alt Çene

İnsan yüzü yaşlandıkça, yanaklar, şakaklar ve alt çene bölgesinde sarkma ve yıpranma meydana gelir. Alt çeneyi belirginleştirmek, şakakları ve yanakları daha dolgun hale getirmek içinde, yine Hyalüronik asit dolgu malzemesi kullanılır.

Gözaltı Işık Dolgusu

Alt göz kapağı hizasından başlayarak, aşağı doğru inen kısımda belirmekte olan gözaltı torbaları, şişkinlikle sonuçlanır. Yaşlı bir görüntüyü beraberinde getirecek olan bu durumdan da, yine aynı dolgu maddesiyle kurtulmak mümkündür.

Çene Dolgusu

Yaşın artması sonucunda, çenenin küçülmesi de normaldir. Bazılarımızda ise; doğuştan gelen genetik ve yapısal özellik olarak çene küçüktür. Her iki durumda da hatların daha belirgin olduğu ve daha çekici görüntüye ulaşmak için, aynı yöntemle çene estetiği yapılabilir.

Kaş Dolgusu

Göz kapaklarının sarkması veya kaşlarınızın düşük görünmesi, yaşınızın daha fazla olmasını gösteren etkenlerdendir. Kaşların daha yukarıda olmasını sağlamak, bakışların ise; daha enerjik ve genç görünmesini sağlamakta mümkün oluyor. Kaş bölgesine yapılacak işlem sonucunda, hemen sonuç alabilirsiniz.

Şimdi Dolgu İşlemleriyle İlgili Sorularınızın Cevaplarına Bakalım..

Dolgu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Uygulamanın işlem süresi ortalama 15 dakika ile 30 dakika arasındadır. Ancak işlem sonrasında direkt hayatınıza dönebilir, kızarıkların ise; 1 2 gün içerisinde tamamen yok olduğunu görebilirsiniz.

Uygulama Sonucunda Herhangi Bir Yan Etkisi Söz Konusu mu?

Vücutta doğal olarak bulunduğu için, herhangi bir yan etki söz konusu değildir.

Sonuçların Etkisi Ne Kadar Sürer?

Nereye ve ne kadar oranla uygulandığına bağlı olarak 6 ile 18 ay arasında etki göstermesi bilinen gerçektir.

Dolgu Uygulaması Fiyatı Ne Kadar?

Dolgunun uygulanacağı bölgeye ve yoğunluğuna göre fiyatlarda değişkenlik göstermektedir.


Sağlıklı ve medikal estetik olarak bildiğimiz yöntemlerde en fazla kullanılan teknik olarak, Hyalüronik Asit Bazlı Dolgu Maddeleri, en popüler olanıdır.