Çene cerrahisi hem fonksiyonel hem de estetik nedenlerle yapılabilir. Normalde üst dişlerin alt dişleri örterek ağız kapanışının gerçekleşmesi gerekir.

Çene cerrahisi hem fonksiyonel hem de estetik nedenlerle yapılabilir. Normalde üst dişlerin alt dişleri örterek ağız kapanışının gerçekleşmesi gerekir. Ancak bazı kişilerde alt ve/veya üst çenenin önde ya da geride olmasından ötürü bir ağız kapanış bozukluğu olabilir. Hatta her iki çene ayrı ayrı orta hatta göre de sağa ya da sola kaymış da olabilir. Çoğu zaman ısırma ya da eklem gibi fonksiyonel sorunların da eşlik ettiği bu durumlar ortognatik cerrahi olarak adlandırılan ameliyatlar ile tedavi edilebilmektedir. En büyük etkileri profil görüntüsünde gerçekleşeceği için profil estetiği olarak da adlandırılabilirler.

ÇENE UCU ESTETİĞİ (MENTOPLASTİ)

Çene ucu estetiğinde bazı kişilerde ağız ve diş kapanışı normal ancak alt çene ucu önde ya da geride olabilir. Bu durumda ameliyat ile sadece çene ucunu doğru pozisyonuna almak mümkündür. Geride olduğu durumlarda yapılan ilerletme ameliyatlarına alternatif olarak çene ucu implantı (örneğin poröz polietilen implant) ile de çene büyütülebilir. Çene ucu büyütme, ameliyatsız olarak hyaluronik asit dolgularla da yapılabilir. Yine bu dolgularla çeneye kontur verilebilir. Ancak bu tedavinin kalıcılığı dolgunun erime süresi kadardır.


Çene Ucu Estetiği Tedavileri ve Çene Ucu Estetiği Fiyatı Hakkında Daha Fazla Bilgi için
İletişim Numaramızdan Bizi Arayabilir, Whatsapp Numaramız ile Sorularınızı Sorabilirsiniz.Çene Ucu Estetiği Sıkça Sorulan Sorular


Çene Ucu Estetiği