Çene Dolgusu

Çenelerinin görünümünden memnun olmayan ve ameliyat istemeyen kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir. Çene dolgusu cerrahi gerektirmeyen estetik bir prosedürdür. Bu süreç yüze orantılı bir görünüm kazandırmayı ve memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı amaçlamaktadır.

Ameliyatsız Çene Estetik Dolgu Uygulaması

Cerrahi olmayan çene estetiği için, diğer yüz dolgu maddelerinde olduğu gibi ince uçlu enjektörler kullanılır. Operasyon çenenin içi boş bölgesinde yapılır. Veya daha spesifik olması istenen yere yeterli bir doz uygulanır. Bunun için dermal dolgu maddeleri kullanılır.

Kullanılan dolgu maddelerinde çeşitli içerikler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi hiyalüronik asit ve sığır kollajenidir. Yağ enjeksiyonu da doldurmak için yapılır. Bunun için, kişinin vücudundan gelen yağ çene bölgesine enjekte edilir. Başka dolgu malzemeleri de vardır. Ancak, tercih edilen ürünler güvenli ve sertifikalı olmalıdır.

Uygulama sırasında gerekirse lokal anestezi yapılabilir. Ancak normalde anestezi gerekmez. Dolgu yapısı enjeksiyonla deriye bırakıldıktan sonra işlem sona erer. Gereken süre yaklaşık 15 dakikadır. Bu işlemden sonra etkiler 1 hafta içinde görülecektir. Daha karakteristik bir çene elde edilebilir.

“Ameliyatsız çene ucu dolgusu son derece rahattır ve başarılı sonuçlar verir.”

Ne zaman tercih edilir?

  • Bazı insanların çenelerinin durumu yüz asimetrisine karşılık gelmez. Bu durumda, yüz oranı çene içine doldurulabilir.
  • Doldurma işlemi çenelerinde boşluk bulunan insanlar için uygundur.
  • Çene çizgisinin çizgisi belirsiz olduğunda uygulanır.
  • Çenelerin altında sarkma olduğunda uygulanır.
  • Hacim eksiklikleri durumunda tercih edilir.

Çene Ucu Doldurma

Çene ucu dolgusu isteyenler çene ameliyatları hakkında da bilgi alırlar. Doldurma yöntemi geçici ve zamanlı bir yöntemdir. Kalıcı bir yöntem için cerrahi olarak tercih edilebilir. Bu bağlamda iki farklı yol izlenebilir. İlk önce geçici bir çene dolgusu yaptırabilirsiniz. Çenenizin görüntüsünü beğendiyseniz ve kalıcı hale getirmek istiyorsanız, ameliyat seçeneğini değerlendirirsiniz. Veya bitmiş dolguları tekrarlamayı deneyebilirsiniz. Çalışmalar sonucunda hastaların% 50'si tamamlanmış dolguları tekrar ederken, diğer% 50'si cerrahi görünümün kalıcı olarak aynı görünüme sahip olmasını tercih etmektedir.

Çene Ucu Dolgusunun Avantajları

Çene ucu dolgusu cerrahi seçeneğe göre daha avantajlıdır.

  • İlk avantaj, ağrısız olmasıdır. Prosedür sırasında ağrı uyuşuk kremlerle ortadan kaldırılır.
  • Ameliyat gerektirmediği için ameliyat korkusu yaşanmaz.
  • Prosedürden sonra insanlar herhangi bir ara vermeden işlerine ve sosyal yaşamlarına dönebilirler. Bunun için dinlenme süresi yoktur. Doldurma süreci sosyal hayatı kısıtlamaz.
  • Küçük döküntüler meydana gelebilse de, krem ​​ve soğuk uygulamalarla bunu en aza indirmek mümkündür.
  • Doldurma yöntemi ile çenenize yeni bir görünüm kazanırsınız. Uygulamadan memnunsanız veya yeni formunuzu beğendiyseniz, işlemi tekrarlama şansınız vardır.


Çene Dolgusu Tedavileri ve Çene Dolgusu Fiyatı Hakkında Daha Fazla Bilgi için
İletişim Numaramızdan Bizi Arayabilir, Whatsapp Numaramız ile Sorularınızı Sorabilirsiniz.Çene Dolgusu Tedavileri

Çene Dolgusu