Burun estetiği, estetik operasyonlar arasında en çok tercih edilen uygulamalardır. Burundaki konjenital problemler veya müteakip travma sonucu ortaya çıkan deformiteler bu estetik prosedürle ortadan kaldırılır.

Burun estetiği, estetik operasyonlar arasında en çok tercih edilen uygulamalardır. Burundaki konjenital problemler veya müteakip travma sonucu ortaya çıkan deformiteler bu estetik prosedürle ortadan kaldırılır. Meydana gelen deformasyonlar çekici olmayabilir, ancak aynı zamanda solunum problemlerine neden olabilir .

Burun estetiğinin yapılma nedenine bakılmaksızın, birincil amaç, burnun neden olduğu herhangi bir solunum sıkıntısını çözmek olmalıdır. Cerrah, bu ameliyata gitmeye karar verenlerin burun dokularının bu prosedür için uygun olup olmadığını kontrol etmelidir. Operasyon oldukça ciddi olduğundan, bu alanda uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Hem erkeklerde hem de kadınlarda yapılan burun estetiği için beklenen sonuçların elde edilmesi 6-12 ay sürer. Bu işlem genellikle burun ameliyatının büyüklüğüne, dokuların yapısına ve sorunun çözümüne göre değişir .

Burun Ucu Estetiği Nedir?

Burnu etkileyen en önemli kısım burnun ucu. Burun ucunun deformiteleri, burnun büyük ucu, burnun düşük ucu, kabarık ve sivri burun uçları gibi yaygın problemlerle karşılaşılır. Bu tür problemleri olan hastalarda burun ucu estetiği yapılmalıdır. Bu işlemle, burnun sadece yumuşak dokusu kemik kısmına dokunmadan tedavi edilir. Ameliyat oldukça basit.

Burun Cerrahisi neden yapılır?

Burun estetiği, deformiteleri ve konjenital problemleri çözmek için tercih edilen bir yöntemdir. Solunum sıkıntısı çeken herkes kolayca yapabilir. Burnun içinde veya dışında görünmez kusurlar olabilir. Kemik yapısının eğriliği veya çıkması, kıkırdak yapısındaki deformiteler ameliyat gerektiren durumlardır .

Burun estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Küçük dokunuşlar gerektiren bir prosedür olduğundan, doktorun tercihine göre lokal anestezi de uygulanabilir. Ortalama olarak, operasyon 2 saate kadar sürer. Genellikle tercih edilen 2 farklı burun estetiği uygulaması vardır. İlkinde burun delikleri arasında küçük bir kesi yapılır. Burunda meydana gelen deformitenin ilerlemesi genellikle tercih edilir. İyileşme süreci de uzundur. Ödem ve morarma çok yaygındır.

Diğer teknik kapalı cerrahidir. Kesi burun deliklerinin içinde kalacak şekilde yapılır. Doktorun görüş alanı daha azdır, ancak iyileşme süreci daha hızlıdır. Ameliyattan sonra dikiş izi kalmayacak.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetik ameliyatından sonra biraz ağrı olacak. Anestezi etkisi ağrıyı engellemek için yıpranmadan önce hastaya ağrı kesici verilir. Doktor tarafından verilen ilaç kesintisiz kullanılmalıdır. Ameliyattan sonra 6 saat ayakta durmamanız önerilir. İlk ayağa kalktığınızda, soluk ve baş dönmesi hissedebilirsiniz. Bu etkiler çok normaldir. Bu nedenle, yanınızda birisinin olması gerekir.

Ameliyattan sonra bulantı hissetmezseniz, su içebilirsiniz. Sıvı yiyecekleri azar azar tüketmeye başlamak da mümkündür. İlk birkaç gün sıvı yiyecekler tüketmek daha iyi olacaktır. Gözlerin altında ve çevresinde çürükler ve şişlikler meydana gelir. Bu morarma ve şişme yavaş yavaş kaybolacaktır. Başlangıçta, burunda kanama olabilir. Bu kanamayı önlemek için yüksek bir yastık kullanmak da yararlıdır. İşlem bittikten sonra ilk birkaç ay gözlük takmaktan kaçının.


Burun Ucu Estetiği Tedavileri ve Burun Ucu Estetiği Fiyatı Hakkında Daha Fazla Bilgi için
İletişim Numaramızdan Bizi Arayabilir, Whatsapp Numaramız ile Sorularınızı Sorabilirsiniz.Burun Ucu Estetiği Sıkça Sorulan Sorular


Burun Ucu Estetiği