Günümüzde artık birçok kişi burun estetiği yaptırmaktadır. Bazı kişiler burunlarının dış görüntüsünden memnun olmadığı için bazıları ise fonksiyonel problemler yaşaması sebebi ile ameliyat yaptırmaktadır.

Günümüzde artık birçok kişi burun estetiği yaptırmaktadır. Bazı kişiler burunlarının dış görüntüsünden memnun olmadığı için bazıları ise fonksiyonel problemler yaşaması sebebi ile ameliyat yaptırmaktadır. Fakat bilinmesi gereken en önemli konu ameliyat öncesinde her şeyin hazırlanmasıdır. Yani operasyon sonrasında nasıl bir buruna sahip olacağınız doktorunuz tarafından size belirtilmelidir. Bu konuda uzman doktorlara başvurmanız sizin için faydalı olacaktır. Çünkü burun estetik ameliyatı oldukça zorlu bir işlem olmaktadır. Cimrilik yapmadan uzman bir doktor (izmir rinoplasti uzmanı) ile anlaşarak ameliyatınızı gerçekleştirmelisiniz. Aksi takdirde operasyon sonrasında kötü sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.


Eğer İzmir`de yaşamıyorsanız ve farklı ilçede bir uzman doktor tarafından ameliyat olunmak istiyorsanız derin bir araştırma yapmanız gerekecektir. İzmir ilçesinde yaşıyorsanız burada kendi bütçenize uygun birçok doktor bulma imkanına sahipsiniz. İnternet üzerinde burun estetiği İzmir olarak aratarak bu alanda profesyonel hizmetler sunan cerrahlara ulaşma imkanına sahipsiniz.


Burun Estetiğinin Günümüzdeki Yeri

Bu tür ameliyat yaptırmak isteyen kişilerin sayı Türkiye`de ger geçen gün artmaktadır. Artık saç boyama kadar yaygın bir hal alan bu ameliyatlarda uzmanların dikkatli olması gereklidir. Çünkü ameliyat sırasında yapılan en ufak hata bile sizin için kötü sonuçlar doğurabilir. Operasyon öncesinde her şeyin planlanmış olması ve sonrasında hastalara dikkatli bir şekilde davranılması gereklidir.


Burun Estetiği Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Eğer artık burun estetiği yaptırmak kararını aldıysanız ameliyat olunmanıza 2 hafta kaldığı zaman sigara kullanımını bırakmalısınız. Ameliyat olunduktan sonrada 3-4 hafta boyunca sigara içmeniz yasaklanacaktır. Eğer operasyon sonrasında sigara kullanırsanız iyileşme süreciniz bozulabilir ve olumsuz yönde etkiler oluşturabilir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise burun ameliyatı sonrası nda bir hafta boyunca burnunuza su değdirmemeniz. İlk haftalar hatta banyo yapmanız bile yasaktır. Sadece bedeninizin belli bölgelerini yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı temizlemek için ise bir kuaföre giderek kafanızı arkaya yatırarak yıkatabilirsiniz. Tabii ki bu durumda işe gitmenizde mümkün olmayacağı için her şeyi önceden ayarlamış olmanız gerekecektir.


Farklı ilçelerde de kaliteli burun estetiği hizmetleri sunulmaktadır. Bunlar arasında burun estetiği İzmir de kendi alanında başarılı olan doktorlar ile tanındığını diyebiliriz. Cerrah ve doktor seçiminizi yapacağınız zaman mutlaka uzun bir araştırma yapmanız önemlidir. Ayrıca doktorunuz özgeçmişi ve ne kadar başarılı ameliyatlar geçirdiğine internet üzerinden gelen yanıtlara göre karar verebilirsiniz. Her zaman uzman doktorların muayenesi altında burun ameliyat geçirmeniz önerilmektedir.


Günümüzde artık birçok kişi burun estetiği yaptırmaktadır. Bazı kişiler burunlarının dış görüntüsünden memnun olmadığı için bazıları ise fonksiyonel problemler yaşaması sebebi ile ameliyat yaptırmaktadır.