Burun estetiği dikkat edilmesi gereken en önemli ve aynı zamanda zorlu bölüm doktor seçimi aşamasıdır. Burun estetik ameliyatı ince bir cerrahi yetenek gerektirmektedir. Aynı zamanda estetik bakış açısı ve yüz analizine göre operasyon da önemli konular arasındadır.

İzmir burun estetiği zaman dikkat edilmesi gereken en önemli ve aynı zamanda zorlu bölüm doktor seçimi aşamasıdır. Burun estetik ameliyatı ince bir cerrahi yetenek gerektirmektedir. Aynı zamanda estetik bakış açısı ve yüz analizine göre operasyon da önemli konular arasındadır. Doktorunuzun birçok ameliyat geçirmesi ve alanında deneyimli biri olması oldukça önemlidir. Çünkü  izmir burun estetiği sonrasında uzun süre boyunca takip gerekmektedir ve her daim doktorun kontrolü altında kalmalıdır. Doktorunuzun size karşı yaklaşımı ver daima iletişimde olması çok önemlidir.

Burun cerrahı tercihi yaparken diğer bir öneri ise doktorunuz ve onun ekibinin devamlı olarak ameliyat geçirdiği operasyon ekibine danışmaktır. Biraz daha zor bir yol olsa bile kesin sonuçlar alabilmeniz için birebir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Çok düşünüp ve araştırmalar yaparak doktor seçiminizi gerçekleştirdikten sonra gelecek olan ameliyat döneminde kendinizi sıkıntıya sokabilecek şeylerden uzak durmalısınız. Bu süreç boyunca doktor aramanıza son vermeli ve tüm sorunlarınızı kendi doktorunuza danışmalısınız.

Burun Estetiği Operasyonu Ağır Bir Prosedür müdür?

Kendi bulunduğunuz ilçeye uygun olarak burun estetiği operasyonu gerçekleştirebilirsiniz. İzmir burun estetiği yaptırmak istiyorsanız ilçeniz üzerinde kaliteli hizmet veren cerrahlar ile çalışmanız önerilmektedir. Ameliyat klasik tampon uygulaması ile yapıldığı zaman tamamen ağrısız bir işlem olmaktadır. Operasyondan hemen sonra rahat solunum için uygulanan silikon destekler de hiçbir şekilde ağrı oluşturmaz.

Hastada başka bir problem olmadığı sürece izmir burun ameliyatı kanama olamadan gerçekleşen bir operasyon türü olmaktadır. Tabii ki ameliyata girmeden önce gerekli analizler yapılır ve tüm riskler minimum seviyeye indirilerek cerrahi işleme başlanır. Burun kanaması daha çok yüksek tansiyonu olan kişilerde görülmektedir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise aspirin benzeri kan sulandırıcı ilacın ameliyattan bir hafta önce bırakılmış olmasıdır. Operasyon sonrasında özellikle de ilk iki gün pembe renkli hafif kanamaların olması normal bir durumdur.

Ne Zaman Burun Ameliyatı Olabiliriz?

Burun estetik ameliyatın yaş sınırlaması bulunmaktadır. Bayanlarda bu yaş 17 olarak, beylerde ise 18 olarak belirlenmiştir. Eğer kişide ameliyat olunmaya engel olacak başka bir sağlık sorunu bulunmuyorsa üst yaş limiti yoktur. Durum ciddi olduğu zaman ve çocuğun gelişimine engel oluyorsa daha az yaşlarda da cerrahi işlem uygulanabilir. Fakat ilerleyen zamanlarda kemik gelişimi yaşandığı için tekrardan revizyon cerrahisi gerekebilir. Bu nedenle daha çok yetişkin yaşlara ulaştıktan sonra ameliyat tercih edilmektedir.


Burun estetiği dikkat edilmesi gereken en önemli ve aynı zamanda zorlu bölüm doktor seçimi aşamasıdır. Burun estetik ameliyatı ince bir cerrahi yetenek gerektirmektedir. Aynı zamanda estetik bakış açısı ve yüz analizine göre operasyon da önemli konular arasındadır.