İzmir burun Ameliyatı iki nedenden dolayı yapılmaktadır. Bunlardan birincisi sadece estetik kaygılardan dolayı olmasıyla beraber sağlık sorunlarından dolayı yapılan burun ameliyatları da az değildir. Yani bu tarz ameliyatlar isteğe bağlı veya zorunlu olacak şekilde birbirinden ayrılmaktadır. Uzmanların bu konu hakkında söyledikleri şu şekildedir:

İzmir burun ameliyatı iki nedenden dolayı yapılmaktadır. Bunlardan birincisi sadece estetik kaygılardan dolayı olmasıyla beraber sağlık sorunlarından dolayı yapılan burun ameliyatları da az değildir. Yani bu tarz ameliyatlar isteğe bağlı veya zorunlu olacak şekilde birbirinden ayrılmaktadır. Uzmanların bu konu hakkında söyledikleri şu şekildedir:

Burun ameliyatları Türkiye’de yapılan ameliyatlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Estetik ameliyatların Türkiye’de çok yaygın olduğu da bilinen gerçeklerdendir. Teknolojinin gelişmesi tıp sektöründe de etkilerini gösteriyor. Artık sadece estetik ameliyatların değil, aynı zamanda tüm ameliyatlarında süreleri kısalıyor. Bunun en büyük nedeni de önceden yapılan tetkiklerdir. Doğru tanının koyulmasıyla birlikte ameliyatlarda başarısızlık riski de azalıyor. İnsanların burun estetiğine karşı duydukları ön yargı da yıkılmaktadır. Artık insanlar daha bilinçli ve ne istediklerini bildikleri bir düşünce tarzıyla doktorlara başvuruyorlar. Ancak estetik operasyonlar kadar sağlık açısından da ciddi önem taşıyan burun ameliyatlarının farklı nedenleri bulunmaktadır.

Uzmanların söylediğine göre estetik ameliyatlar sayesinde insanlar daha sağlıklı yaşama da kavuşmaktadırlar. İster estetik isterse de anatomik problemler olsun, ameliyatla kolay bir şekilde tüm burun problemleri ortadan kaldırılabilir. Burun yapısındaki bozukluklar doğru bir şekilde nefes alıp vermeyi zorlaştırabilir. Doktorların en sık rastladıkları problemlerden biri de septum deviasyonu ( izmir burun kemik eğriliği tedavisi) olarak bilinen nefes almakta zorlanan kişilerdir.

Türkiye’deki insanlarda bulunan deviasyon oranı çok yüksek. Söylenilenlere göre ülkemizde her iki kişiden birinde bu sorun görülmektedir. Deviasyon denilen şey; burunun iki deliğini birbirinden ayıran bir duvar şeklinde septumdur. Bu septumun eğri veya yamuk olması halinde nefes alıp vermede problemler yaşanabilir. Kemik ve kıkırdak dokuda oluşan bu sorun hatta kanal tıkanıklığına da sebep olabilmektedir. Hastanın bu sorun yüzünden doğru nefes almaması, uykuya rahat dalamaması ve hep ağzı açık şekilde uyuması rahatsız edicidir. Ayrıca horlama ve uyku apnesi de ameliyata getirip çıkarabilecek sorunlardandır. Ancak her burun sorunu da sadece ameliyatla çözülmez. Hastalığınızın hangi boyutta olduğunu anlamak için yapacağınız en doğru şey uzman bir doktora görünerek teşhis koydurmanızdır. Kliniğimize gelip birlikte burun yapınızı inceleyerek izmir burun ameliyatı gibi ciddi bir ihtiyacınızın olup olmadığını da belirlememiz mümkündür.

Ameliyat başarılı geçtiği taktirde hastanın tüm sorunları tamamen ortadan kalkmış olur. İyileşme tam olarak gerçekleştiği zaman hasret kaldığınız tüm eylemleri de gerçekleştirebilirsiniz. Spor yaptığınız zamanda erken yorulmanın en büyük nedenlerinden biri de burun yoluyla nefes alamamanızdır. Yapılacak ameliyat sayesinde tüm sorunlarınız kökten hallolacak ve sağlığınıza kavuşacaksınız.

 

 


İzmir burun Ameliyatı iki nedenden dolayı yapılmaktadır. Bunlardan birincisi sadece estetik kaygılardan dolayı olmasıyla beraber sağlık sorunlarından dolayı yapılan burun ameliyatları da az değildir. Yani bu tarz ameliyatlar isteğe bağlı veya zorunlu olacak şekilde birbirinden ayrılmaktadır. Uzmanların bu konu hakkında söyledikleri şu şekildedir: