Boğaz Hastalıkları

Boğaz Hastalıkları Tedavileri ve Cerrahisi

Boğaz hastalıkları tedavileri ve burun cerrahi uygulamalarını Op.Dr. Cem Karas, İzmir Mavişehir de bulunan CK kliniğinde gerçekleştirmektedir. Boğaz hastalıkları ve rahatsızlıkları türüne göre ilaç yada cerrahi yöntemler ile tedavi edilmektedir. Bilgi ve randevu için lütfen kliniğimizi telefon ile arayınız.

Boğaz Hastalıkları Tedavileri ve Cerrahisi

Boğaz hastalıkları zamanında önlem alınmaz ise ciddi rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Kulak burun boğaz rahatsızlıkları ile ilgili olarak merak ettikleriniz yada tedavi yöntemleri hakkında faydalı bilgileri ilgili sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Boğaz, boyun bölgesinde yer alan hayati yerlerden birisidir. Söz konusu meydana gelebilecek boğaz hastalıklarında, hastalıklara önceden müdahale edilebilmesi çok önemlidir. Bunun içinde erken teşhis konulmalıdır. Erken teşhis sayesinde birçok hastalık, kısa sürede tedavi edilir. Aksi takdirde hastalıklar daha fazla ilerleyerek, daha büyük olumsuz sonuçlar doğurabilir. Erken teşhis için yapılması gereken şey, kişinin boğazında meydana gelen ağrı, kaşıntı, acı gibi hislerin farkına varmasıdır. Boğaz hastalıkları çeşitlidir. Her hastalığın ortak belirtileri olduğundan, kişiler kendi kendilerine hastalık teşhisi koyarak ilaç kullanmamalıdır. Yanlış ve bilinçsiz ilaç kullanımı nedeniyle çok daha büyük rahatsızlıklar oluşması muhtemeldir. Boğazda meydana gelen ağrı veya acı, kulaklara da yansıyabilir. Eğer bu tür şikayetleriniz varsa, vakit kaybetmeden doktora başvurmalısınız.

Boğaz Hastalıkları Tedavisi

Boğaz hastalıklarının çeşitlerine göre, farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bu tedavi yöntemleri öncelikle yapılan tetkikler sonucunda belirlenir. Boğaz kültürü vb. tetkikler yapılarak, kişinin hastalığı tespit edilir. Ardından hastalığa uygun tedavi yöntemi başlatılır. Boğazda meydana gelebilecek enfeksiyon, iltihap durumlarında mutlaka dikkat edilmelidir. Her boğaz ağrısı, gripten kaynaklanıyordur gibi bir düşünce kesinlikle yanlıştır. Ufak görülen belirtiler, aslında başka hastalıkların habercisi olabilir. Meydana gelen hastalıklar, kişinin ses tellerine bile etki edebilir. Bu yüzden boğaz hastalıkları kesinlikle üzerinde durulması gereken bir konusudur.

Boğaz hastalıklarının tedavisi için hastalığın türüne göre, tedavi planlaması yapılır. Eğer ciddi bir hastalık değilse, medikal yöntemlere başvurulabilir. Bu noktada kişinin, doktorun önereceği boğaz spreylerini veya medikal ilaçları düzenli olarak kullanması gerekir. Fakat daha ciddi bir durum söz konusuysa veya geç kalınan bir teşhis varsa, cerrahi yöntemlere başvurulması gerekebilir.

Dil bağı, faranjit, geniz eti ve bademcik, horlama ve uyku apnesi, reflü. tiroid, ses teli rahatsızlıkları gibi rahatsızlıkların tedavisini Op.Dr. Cem Karas yapmaktadır.


Boğaz Hastalıkları Tedavileri ve Boğaz Hastalıkları Fiyatı Hakkında Daha Fazla Bilgi için
İletişim Numaramızdan Bizi Arayabilir, Whatsapp Numaramız ile Sorularınızı Sorabilirsiniz.Boğaz Hastalıkları Tedavileri

Boğaz Hastalıkları