Alın germe ameliyatı, kaş kaldırma veya geçici kaldırma olarak da bilinen kozmetik bir cerrahi prosedürdür. Prosedür alın derisindeki kırışıklıkları, kapüşonlu üst göz kapaklarını ve sarkan kaşları kozmetik olarak düzeltir.

Alın germe ameliyatı, kaş kaldırma veya geçici kaldırma olarak da bilinen kozmetik bir cerrahi prosedürdür. Prosedür alın derisindeki kırışıklıkları, kapüşonlu üst göz kapaklarını ve sarkan kaşları kozmetik olarak düzeltir.

Alnın kaldırılması sırasında cerrah, dokuları hareket ettirir ve kırışıklıklara veya derin çatlak çizgilerine neden olan kas ve cilt parçalarını çıkarır. Bu prosedür bazen diğer kozmetik cerrahi formlarıyla birlikte gerçekleştirilir.

Alın ve kaş alanlarını kaldırmak için iki yöntem vardır: klasik kaldırma ve endoskopik kaldırma.

  • Klasik asansör bazen denilen “koronal asansör,” kulak başın üstünde kulağa, bir sürekli kesi yapılır. Yüksek bir alnı düzeltmek için cerrah kesi ön saç çizgisini takip etmesini önerebilir.
  • Gelen endoskopik asansör , cerrah kafa derisinde birkaç kısa kesiler yapar. Gerekli değişiklikleri yapmak için başka bir insizyona yerleştirilen başka bir cihaz kullanırken ekrandan dokuları ve kasları görüntülemek için insizyonlardan birine bir kapsam (kameraya bağlı ince bir tüp) yerleştirir. Bu prosedürde, doku geçici veya kalıcı bir dikişle veya kafa derisinin altında bir çapa ile sabitlenecektir. Bu çapalar dokuyu yıllarca kontrol altında tutacaktır. Kesiler daha küçük olduğu için bu prosedür daha az invazivdir. Minimum yara izi ve kısa iyileşme süresi yaşayacaksınız.


Alın Germe Ameliyatı Tedavileri ve Alın Germe Ameliyatı Fiyatı Hakkında Daha Fazla Bilgi için
İletişim Numaramızdan Bizi Arayabilir, Whatsapp Numaramız ile Sorularınızı Sorabilirsiniz.Alın Germe Ameliyatı Sıkça Sorulan Sorular


Alın Germe Ameliyatı